Samlex 100W Fully Isolated DC-DC Converter - 8A - 9-18V Input - 12.5V Output [IDC-100A-12]
Unit price  per
100W Fully Isolated DC-DC Converter - 8A - 9-18V Input - 12.5V Output
Features:
  • Fully Isolated
  • Short Circuit Protected
  • Current Limited
  • 2 Year Warranty
Specifications:
  • Input: 9.2-18 VDC
  • Output: 12.5 VDC